Avatar

T6nu

17.05.2018 20:29:49

Eelseisval nädalavahetusel, 17-20 mail toimub Portugalis autoralli maailmameistrivõistluste 6. etapp. Etapp kuulub ka WRC 2 ja juunioride maailmameistrivõistluste kalendrisse. Portugali rallil on sel aastal kavas 20 kiiruskatset, mille jooksul tuleb läbida kokku 358,19 kilomeetrit raskeid kruusa kiiruskatseid.

MM sarja üldliider Sebastien Ogier tuiskab rajale esimesena ja jätkab ”traditsiooniliselt” teepuhastaja rollis. Kõik neli tehase võistkonda on kohal oma parimas kooseisus. Citröen on välja toonud lausa 3 autot, mis on Prantsuse tootja puhul meeldiv üllatus.Kolmandat autot roolib norrakas Mads Östberg, kelle viimane WRC etapp Citröeni roolis oli veebruaris toimunud Rootsi ralli. Põhjuse, miks Citröen otsustas välja tuua ka kolmanda auto, võib välja lugeda konstruktorite (tootjate) arvestuse nigelast seisust, kus paiknetakse hetkel viimasel, ehk neljandal kohal. Hyundai, kelle kolmas sõitja on vaheldumisi olnud eelnevatel etappidel kas Hayden Paddon või Dani Sordo, on toonud välja mõlemad ekipaažid, kuid tehase punktide eest heitlevaks on kruusateid paremine tundev Paddon. Toyota on kohal täiskoosseisus.Argentiina rallit täielikult valitsenud Ott Tänaku enesekindlus on veelgi kasvanud ja ei oleks mingi ime, kui ka sellelt etapilt võetakse kõrgeim positsioon. Samas konkurentidel oli mitmeid probleeme tehnikaga. Nii et vara on veel teisi võistlejaid alahinnata. Kindlasti soovib nii Esapeka Lappi, kui Jari-Mati Latvala tõestada nii endale kui ka teistele, et eelmiste etappide ebaõnnestumised on möödas ja soomalstel on põhjust neile kaasa elada nii raja ääres kui interneti vahendusel. M-Sport(Ford) on samuti kohal kolme autoga. Selle aasta totaalne põruja Elfyn Evans on tahtmist täis ja soovib näidata end parimast küljest. Kolmas number, Teemu Suninen, kes sõidab oma esimest hooaega WRC sarjas on tuttavam siinsete teede ja oludega sest WRC2 sarjas on ta Portugalis korduvalt osalenud. Seega eelnevatel etappidel tagasihoidlikumaid tulemusi näidanud soomlane on siinsetel teedel võimeline üllatama.

WRC 2 sarjas osalejatest on kohal nii punktiarvestuse liider, rootslane Pontus Tidemand, kes on norralasest 2003 a maailmameistri Peter Solbergi venna Henning Solbergi kasupoeg. Samuti on kohal WRC 2 sarja Rootsi rallil üllatusvõidu võtnud jaapanlane Takamoto Katsuta ja ka Eesti rallipublikule tuntud Tatarstani presidendi poeg Radik Shaymiev.

JWRC (Juunioride maailmameistrivõistlused autorallis) masinaklassis on startijate seas saarlane Ken Torn, kes eelmisel etapil Prantsusmaal näitas kohati isegi üllatavalt head kiirust ja seda tavaliselt eestlastele mitte meelepärasel asfaldisel teekattel.
Minu ennustus eelseisvaks etapiks Portugalis:
1.Theirry Neuville (Hyundai)
2.Ott Tänak (Toyota)
3.Sebastien Ogier ( Ford)
Kes tõuseb kõrgemaile astmele? Kes kaotas dramaatiliselt? See saab selgeks juba 20 mai pärastlõunaks.
Lisainfo:
www.wrc.com
www.rallydeportugal.pt