Juhendid


Oled teretulnud meie lehele! Lehel saad mõistagi niisama ringi vaadata, kuid meil on pakkuda palju enamat, kui lood oma konto. Konto loomine on lihtne, kasutades Facebooki või Google ´i kontot. Nii saad lisada oma auto lugejate autode alla, luua kulude arvestamiseks päeviku, samuti hinnata teiste kasutajate autosid ja kasutada foorumit. Kasutajanimi saad luua peale autoriseerimist. Teie sotsiaalmeedia kasutajatunnus on vajalik isiku autoriseerimiseks lehel, ning seda ei avaldata lehel kolmandatele isikutele. Oma kontole saad edaspidi ligi valitud sotsiaalmeedia kontot kasutades.

Registreerimine

Registreerimine toimub Facebooki või Google kaudu- vajutades lingil "Facebook login" või "Google login". Kinnitame, et sõit.ee leht ei tee päringuid, ega salvesta privaatseid isikuandmeid ning Facebooki või Google kontoga sõit.ee lehel on tagatud see, et paroolid või isikuandmed ei leki. Facebooki konto privaatsuse kohta saate täpsemat infot siit ja Google kontoga sisselogimise privaatuse kohta saate täpsemat infot siit.

Tasemed

Konto tegemisel on erinevad privileegid ja võimalused, mida erinevad tasemed võimaldavad

Esimene tase - konto tegemine

Konto tegemisel on nõutav kasutajanime valimine, mida kasutatakse foorumis osalemiseks ja see annab ka võimaluse teenusepakkujaid hinnata ning ka autodele hindeid anda.

Teine tase - auto lisamine

Autot lisades on võimalik kasutada autopäevikut ning saada ülevaade auto kulutustest ning ees-ootavatest ülevaatusest ja hooldusest

Kolmas tase - auto võimsuspuusse lisamine

Autot võimsuspuusse lisades on teistele kasutajatele nähtav ainult auto mark ja mudel ning kasutajanimi

Neljas tase - auto hindamisse lisamine

Autot hindamisse lisades on võimalik teistel kasutajatel näha auto tehnilisi andmeid, auto pilte ning infot, mida olete lisanud auto lisainfo alla. Teie auto kommenteerimine sellisel juhul puudub.

Viies tase - autost foorumi teema tegemine

Vajutades enda autode lehel "tee autost foorumi teema" nupule, tehakse autost teema foorumisse kasutajate autode alla. Sellisel juhul on ka teistel kasutajatel võimalik anda kommentaare auto kohta ning lisaks saate te ka võimaluse anda selgitusi autoga tehtud tööde kohta.

Autopäevik

Lehel on võimalik jälgida oma autole tehtavaid kulutusi. Valides menüüst „minu autod” saad lisada enda auto või autode andmed ning fotod autost. Minu autode leht annab kiire ülevaate auto kulutustest ja tegemistest, mis autoga on vaja teha. Minu autode lehe päises on välja toodud neli kasti, kus on välja toodud auto keskmine kütusekulu kõikide lehele sisestatud andmete kohta, keskmine kulu kuu kohta - see tähendab seda, et arvestatakse auto omamise perioodi alates siia lehele registreerimisest ning arvestatakse kõiki kulude ja kütusekulu lehe andmeid. Lisaks on välja toodud, millal on järgmine ülevaatus ja hooldus.

Kütusekulu

Auto kütusekulu arvutamine käib läbitud kilomeetrite ja kütusekulu kaudu. Kõige täpsema tulemuse saab nii, kui tangite auto paagi täis, nullite auto odomeetri näidu. Peale ükskõik millise maa läbimist uuesti tankides tuleks sellele lehele märkida odomeetri näit ja kütuse liitrite arv, mis paaki mahtus. Loomulikult saab ka lihtsalt kütusekulu liitrite ja läbisõidu märkimisega kütusekulu arvutada, kuid täispaagi meetodil kütusekulu arvutamine on kõige täpsem. Veebilehel on nähtav avalehel keskmine üleüldine kulu ning kütusekulu tab-i all näete viimase tankimise keskmist kulu, viimase kuu keskmist kulu ja aasta keskmist kulu.

Kulude leht

Kulude lehele andmete lisamine käib vasakpoolsest menüüst „Muu kulu lisamine” alt. Sinna tuleks lisada juba autole tehtud kulutused: maksumuse ja kulutuse sisu. Odomeetri näidu lisamine on soovi korral samuti võimalik. Juhul kui kulutuse lisamine ebaõnnestus, saab kulude tab-i alt ka kulutusi kustutada.

TODO list

TODO listi mõte on selles, et siia tuleks lisada kõik kulutused, mida autoga on vaja veel teha. Kui mõni tegevus TODO listist on ära tehtud, tuleks vajutada „Tehtud!” nupule- avaneb aken, millisse saate soovi korral lisada ka maksumuse, kui palju tehtud töö maksma läks ja ka odomeetri näidu, kuid need ei ole kohustuslikud. Peale kinnitamist lisatakse tehtud tegevused kulude lehele ja TODO listi parempoolsesse tabelisse. Vajutades lingile „Hinnapäring” avatakse aken, mille alt saate valida kategooria, mille kohta soovite teenusepakkujat otsida.

Galerii

Galerii alt saate lisada enda auto pilte. Need pildid tulevad ainult siis nähtavale, kui lisate auto hindamisse, võimsuspuusse ja/või teete auto kohta foorumi teema. Vähemalt 1 pilt on kohustuslik, kui soovite lisada autot võimsuspuusse või hindamisse. „Muuda pilte” nupu alt saate määrata auto thumbnaili või pilte kustutada.

Autode hindamine

Autode hindamise all saate vaadata ja hinnata autost. Iga auto juures on lisainfo, mida autoomanik on enda auto kohta soovinud avaldada- auto üldised andmed, lisainfo auto kohta ja foorumi teema, kui see on olemas. Autod on järjestatud hindamise algoritmi järgi, mis arvestab antud hindeid ja hindajate arvu. Kõik autod on jagatud kategooriatesse ning kategooriate vahel navigeerimine on võimalik ka autode ikoonide peale vajutades:

Sellisel juhul filtreeritakse kõik autod vastava kategooria järgi alustades parimast.

Võimsuspuu

Auto lisamisel võimsuspuusse, arvutatakse auto võimsuse ja tühimassi suhte alusel indeks. Indeksi alusel võrreldakse sinu autot teiste kasutajate autodega. Võimsuspuu on jagatud eri kategooriatesse: igapäeva auto, hobiauto, drift, ralli, ringrada ja kiirendus. Lisades oma auto võimsuspuu võrdlusesse, on ebaloomulike andmete esinemise korral administraatoritel õigus täpsustada auto andmeid, kontakteerudes kasutajakontol toodud andmetel andmete kontrolliks ja peatada ajutiselt või lõplikult auto esitamine võimsuspuus kui konto valdaja pole esitanud andmeid sõiduki parameetrite kohta. Lubatud on chipi arvestamine auto võimsuse lisamisel.

Foorum

Foorum on mõeldud kokkusaamiseks kõikidele autohuvilistele või nõuga abi saamiseks pöördujatele. Foorumi postitustes vältida ebatsensuurseid väljendeid. Ebaviisaka käitumise korral võib administraator või moderaator postituse kustutada või anda kasutajale ajalise piirangu postitustele, samuti sulgeda foorumi kasutaja reeglite pideval rikkumisel või muul mõjuval põhjusel.
Foorumis vastamisel saate kasutada teksti kaldkirja, rasvast teksti, lisada linke, pilte ja videosid, vajutades all olevatel nuppudel:Peale nupule vajutamist ilmuvad tag-id, mille vahele tuleb video aadress, või tekst sisestada. Selliselt:Peale "Vasta" nupule vajutamist ongi video üles laetud. Piltide näitamine foorumis toimub täpselt samuti, nagu videodki, kuid vaadake kindlasti, et URL-i lõpus oleks pildile viitav lõpp - .jpg või .png näiteks.

Teenusepakkujad

Teenusepakkujate menüüs on autode hooldustöid, varuosi ja remonti pakkuvad ettevõtted. Saad valida endale sobivaima ettevõtte, kasutades otsingut asukoha ja soovitud teenuste kaupa. Lisades enda auto lehelt TODO listi autoga tegemist vajavad toimetused, saad "hinnapäring" lingi alt otse teenusepakkujate lehele, et selle kaudu ühendust võtta sobiva teenusepakkujaga. Teenusepakkujate lehel on võimalik teenusepakkujaid hinnata ja kommenteerida. Kommenteerimisel ja hindamisel lisatakse Teie ees ja perekonnanimi.

NB! Teenusepakkujatele!

Juhul kui te vaatate seda lehte teenusepakkujana, siis palun andke meile kindlasti teada kui lehel esineb ebatäpseid andmeid või teie asutus puudub meie lehelt.Kõik õigused kaitstud. Movens OÜ 2017